İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Tipik Muhalefet


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
27 Ocak 2016 Çarşamba 11:33

Muhalif olmak hiçbir şeyi kabul etmeme manasına gelmez… Muhalefet yapanlar ise menfi muhalefet yapıyorlar. Bize lazım olan müspet muhalefettir! Elbette ki muhalefet de olması gereklidir. Hatta elzemdir.

Lakin ülke menfaatlerine, yapılan yatırımlara, milletin çıkarlarına da muhalefet yapılmaz…

Bizim ülkemizde maalesef mevcut iktidar partisi ne yaparsa yapsın her şeyi manasızca işe yaramaz, ülkeye faydası yok denircesine muhalefet yapan bir kısım siyasi zümre var. Üstadın tabiriyle; bugün bizdeki muhalefet, iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır…(NFK)

Bunun adı tipik muhalefet Sendromu CHP…+ diğerleri… Ülkeye faydalı ne yapılırsa, dikkat edin akabinde ya durdurma davası ya da kapatma davası açarlar. Daha hazini birde giderler kendi vatanını milletini  ( AİHM ) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şikâyet ederler. Pekala bir düşünelim kimi kimlere şikayet ediyorlar… Böyle bir anlayış ancak ülkesinin, milletinin, kötülüğünü isteyen düşman olan zihniyeti tefessüh etmiş, daha ilerisi aklı kirada olanlar yapar.

 Misal olarak yaptıklarından bir örnek. 1956’larda Seyhan barajı rahmetlik ADNAN MENDERES’in döneminde yapılmıştır. Barajın üstünden zamanın CHP’si bakın nasıl bir yalan siyasetle halkı kandırıp safi zihinleri bulandırıp neler diyor…

“Bu demokratlar var ya sizleri aldattı topraktan baraj yaptılar ileride köstebekler barajın duvarına yuva yaparlarsa delinir bu deliklerden su yol bulur topraktan yapılan baraj çöker Adana sular altında kalır diye her gittikleri yerde bu sloganı söyleyen zamanın CHP genel sekreteri adana vekili Kasım Gülek.”

Aylarca halk bu barajı gözetliyor bakıyorlar barajda yıkılma, delinme, Adana sualtında kalma emaresi yok ancak o zaman inanmıyorlar ve aldatıldıklarının farkına varıyorlar.

Yıl 2016 ve aradan 60 yıl geçmesine rağmen aynı senaryolarla yalan siyasetle bugünde olduğu gibi muhalefet te olan bir grup siyasiler hangi lobiler tarafından yönetiliyor ve nerede duracaklarının bile farkında olamayan bir zihniyetle siyaset yapmaya çalışıyorlar. Gayeleri ülkeyi zarar ettirmek. Bunun içinde ellerinden ne geliyorsa, yalan siyasetle halkın aklını karıştırıp kaos ortamı çıkartıp, iktidar partisini akamete uğratmak istemektedirler.

Bu hadiseler merhum Menderes döneminde İnönüyle yaşanmıştı. Hatta ilerisi Menderesi diktatörlükle suçlamışlardı günümüzde olduğu gibi ne kadarda birbirine benzemekte. Sanki tanıyorum bu sloganları. Tabiri caizse armut dibine düşer. 

Meşhur bir Ata sözü vardır; “Ata et ite ot verilmez”. Bunlar ata et, ite de ot yedirmeye çalışıyorlar… Akıl fukaralığı bu olsa gerek.

 Burada aklıselim düşünen vicdan muhasebesini yapabilen millet olarak bizlere ciddi vazifeler düşmektedir her söylenene inanmamak ve yapılan işlere bakıp ona göre karar verip çalışmaları yakından takip ederek bir sonraki gerek yerel, gerekse genel seçimlerde Siyasi arenada karar vererek iktidarı ve muhalefeti temiz yalansız kadrolar seçmek artık bizim elimizdedir… Artık söz millette olmalıdır…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık