İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Türkiye’nin Yükselen İtibarı


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
13 Temmuz 2016 Çarşamba 18:08

Ülkemin orta doğuda yükselen bir itibarı var bunu biliyordum lakin Mekke ve Medine’ye yaptığımız ziyarette bu boyutun ciddiyetini bizatihi görmek ve müşahede etmek nasip oldu…

İslam âleminden o kadar çok Türkiye ye karşı teveccühün var olduğunu benimle beraber olan refik (yol) arkadaşlarımla müşahit olduk. Bundan tabi bizlerde çok memnun olarak gönlümüz hoş oldu.

Gurur duyduğum ülkemin ve beni bu yazıyı yazmaya sevk eden yaşadığım hadiselerden bir tanesinden bahsetmek isterim.

Kâbe’den çıkarken kıymetli kadim dostum ağabeyim Vahdeddin hocamla yoğun insan selinden dışarı çıkmaya çalışırken bir genç geldi yanımıza hem bize yol gösterdi hem de abi siz Türkiye’mi? diye sual etti. Bizde cevaben elhamdülillah evet diye cevap verdik.

Akabinde Filistinli olan bu genç Muhammed aynen şu ifadeyi kullandı abi Osmanlıyı bekliyoruz Osmanlı yeniden gelecek diye bizim gurur duyduğumuz adalet dağıtan ecdadımızı bize söylüyordu, hala umutlarını kayıp etmemişlerdi.

Gözlerinde o parıltı o heyecan muhteşemdi biraz hasbihal ettikten sonra selamlaşıp ayrıldık.

Lakin ben çok etkilenmiştim dünyaya yeniden adaleti getirmek İslam birliğinin hâkim olması için var gücümüzle çalışmamız gerektiğini bir kez daha görmüş olduk.

Tabi bu sadece bir tanesi değil, Pakistan, Nijerya, Endenozya, Suriye, Komboçya gibi sayabileceğim Müslüman olan ülkelerden de aynı duygu dolu sözlerle ve muhabbet dolu teveccühlerle karşılaştık.

Yukarı da saydığım Müslüman ülkelerden kardeşlerimizle de kısa kısada olsa sohbet ettik. Osmanlının geleceğini; Türkiye’nin bayraktarlık yapacağı düşüncelerinin hâsıl olduğunu gözlemledik.

Bu insanların ümit var olunduğunu gördük ve o heyecanın yeniden filizlenmeye çoktan başlamış olması beni ve yanımda bulunan kıymetli refik arkadaşlarım Vahdeddin hocamı, İshak beyi, Mustafa beyi ve Abdulkadir beyi de fazlasıyla sevindirmişti…

Osmanlının devamı olan Türkiye, Âlemi İslam’a tekrar liderlik yapacağının göstergesidir!

Mamafih Kâbe deki temizlikçisinden polisine, askerine kadar bizlere karşı ciddi bir teveccühün olduğuna müşahit olduk.

Tabi bu teveccühlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkısı büyük, ismi biliniyor ve çokça tanınıyor.  

Dünyanın yeniden imarında Türkiye’ye çok büyük rol düşüyor ve bunu bekleyen milyonlarca Müslüman var.

İstikbalin çok güzel olacağına inancımı zerre miktar kayıp etmediğim gibi, bize güvenen ve inanan insanlarında beklediğini görmüş oldum…

Tabi bunların akabinde fitne tohumlarının hem içerden hem de dışarda durmadığını, Türkiye de bir takım cemiyetlerin dış ayağının da boş durmadığını gördüm.

Amma velakin kendi ülkemdeki bazı cemiyetlerin dış mihraklara maşalık yaparak ülkesine zarar vererek gelecek nesillerini perişan etmeye çalışmaları ne kadar hasaret içinde olduğunu o bölgede görmüş oldum…

Ülkeme karşı o maşaların Suud sosyal medyasından karalama kampanyası yaptığını ve özellikle verdiği mücadeleden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan yıpratma kampanyası da izlemlerim arasında.

Yeni Suud Kralının birazda olsa bizlere yaklaşması malumunuz birilerini rahatsız etti. Işid, daeş Medine de mescidi nebevinin yakınında rejime karşı hain bir saldırıda bulundu.

Bende oradaydım. Tabi saldırı sadece mescidi nebevide olmadı. O gün farklı birkaç yerde rejime yönelik bu saldırıları yaptılar.

Tabi apaçık belli ki hacılara yönelik bir saldırı değildi. Siyonistlerin tamamen Suud rejimine gözdağı vermek istemesiydi bu patlatmalar.

Bu saldırılarla bak dikkat et Türkiye’ye fazla yaklaşma yoksa başına dert açarsın mesajlarıdır…

Ajanslara düşen 6 polisin şehit olduğunu ve 10 kişinin de yaralandığının bilgisine ulaşmıştım.

Artık insanlık adına hiç kimse zarar görmesin yeniden bir temiz dünyada yaşamayı arzu ediyoruz…

Allah ülkemizi milletimizi âlemi İslami her türlü musibetten ve terör illetinden muhafaza eylesin.


YORUMLAR
  • yorum2016-07-13 21:54:51Vahdettin GÜÇLÜ

    İsmail kardesim cok guzel yazmissin ve guzel özetlemissin seni tebriklerin en guzeli ile tebrik ediyorum

  • yorum2016-07-13 21:53:48Vahdettin GÜÇLÜ

    İsmail kardesim cok guzel yazmissin ve guzel özetlemissin seni tebriklerin en guzeli ile tebrik ediyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık