İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Yeni Türkiye Ve Temiz Siyaset


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
13 Ocak 2016 Çarşamba 11:52

Kim istemez? refah içinde yaşamayı insana değer verilen bir ülkede hayatımızı idame ettirmeyi…

Elbette her siyasi görüşten, vicdanı muhasebesini yapabilenlerin isteyeceğini düşünüyorum.

Türkiye coğrafyasında siyasi görüşümüz geçmişte neyse bugün itibariyle ise ister liberal, demokrat, sosyal demokrat, ulusalcı, muhafazâkar, merkez sağ, sol vs, inancı dünya ve siyasi görüşü ne olursa olsun her daim haktan, hukuktan, adalet den, dürüst olmaktan, vatan millet bayrak sevgisinden daha ilerisi yahu biz insanız arkadaş deriz ya ve bunlar dan da dem  vururuz.

İşte tamda buraya dikkat çekmek istiyorum. Bunları söylüyoruz da hangimiz kendimizi düzeltmeye çalışıp ülkeye insanlığa çevreye faydalı olmak için gayret gösteriyoruz.

Sapkın ve radikal görüşte olmamak gerekmiyor mu? Elbette ki hattı vasat orta yol her zaman tercihimiz olması da elzemdir. Aklıselim düşünüp yapılan işlere tarafsızca bakıp karar vermek gerekir.

Maalesef ki yukarıda saydıklarımı dilinle, söylüyorsun lakin kalbinle, aklınla, ruhunla tasdik edip hayata geçiremiyoruz. Amma velakin bunları kürsüde ve konuşmalarda hoş duygusal sohbet ortamlarında kalıyor. Kalmaması için her bir birey kendine çeki düzen verip ahlakı ve milli manevi, etik kuralları dairesinde insanlığa fayda sağlayacak işlerde bulunmalıyız.

Bu söylemlerimizi icraata döküp hizmet edip hatta hizmet edenlere de destek vermek lazım gelmez mi? Aslında gelmesi lazım, lakin yalan siyasetten kurtulanlar ancak destek olabilir basireti olan ülkesini insanını hatta insanlığı sevenler vicdan sahipleri ancak bunlar yapabilirler.

Geçmişteki siyasetimiz ilkokul siyasetiydi yalan ve boş vaatlerle halk her daim uyutularak yalan seçim naraları atanların devriydi tabii bu devir kapanmıştır.

Şimdi ise siyaset artık tabiri caizse üst düzey aklıselim düşüne bilen akademik siyasete dönüşme aşamasında temiz siyasete doğru yol almaktadır. Bu yola baş koyanlardan biride bizler olalım ki ülkemize katkıda bulunalım.

Geçmişte nasıl cephe savaşları vardı, şimdi ise onlar tarih oldu artık kalem savaşları, algı operasyonları, sosyal medya, siber savaşların dönemi, ve teknoloji çağının var oluşunu görüyoruz…

Ülkesine bayrağına milletine hizmet eden kim olursa olsun, tarih onları altın harflerle yazacaktır ve iyiliklerle yaad edileceklerdir. Mesela kimleri rahmetle anabiliriz; Adnan Menderes, Turgut Özal, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu. Bunlar bildiğimiz siyasetçiler.  Bilmediğimiz gizli kahramanlar var ve vatanı için canını feda eden bürokrat ve askerlerimizi de unutmamak lazımdır.

Hali hazırda halen ülkesi için çalışan Sayın Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer Hocamız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu da unutmamak gerekir. Toplumda ahlaklı, güvenebileceğimiz yeni Türkiye de ve temiz siyasette, iş adamları, idareciler, spor adamları, siyasetçiler, hukukçular, bürokratlar, akademisyenlere, her safhada ihtiyaç olduğu görülmektedir… Bizi bölmeye iç işlerimizi karıştırmaya fitne tohumları saçmaya, ayrıştırmaya çalışan kimler olursa olsun mahal vermeyeceğiz millet olarak… Vakit artık yeni Türkiye ve temiz siyaset vaktidir…


YORUMLAR
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık