Ana Sayfa Kültür-Sanat 4. Uluslararası Opera Sanatçıları Yarışması'nda Grand Prix Ödülü Görkem Ezgi Yıldırım'ın Oldu

4. Uluslararası Opera Sanatçıları Yarışması'nda Grand Prix Ödülü Görkem Ezgi Yıldırım'ın Oldu

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin en değerli sanatçılarından birisi olarak gösterilen Görkem Ezgi Yıldırım, Sibirya'da bulunan Krasnoyarsk Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu'nun düzenlediği ve Rusya'nın önemli şan yarışmalarından biri olan IV. Uluslararası P. I.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2017 Cumartesi 22:37
4. Uluslararası Opera Sanatçıları Yarışması'nda Grand Prix Ödülü Görkem Ezgi Yıldırım'ın Oldu

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin en değerli sanatçılarından birisi olarak gösterilen Görkem Ezgi Yıldırım, Sibirya'da bulunan Krasnoyarsk Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu'nun düzenlediği ve Rusya'nın önemli şan yarışmalarından biri olan IV. Uluslararası P. I. Slovtsov Opera Yarışması'nda oldukça önemli bir başarı elde etti.

16-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Krasnoyarsk'da 10 ülkeden opera sanatçılarının katılımıyla gerçekleşen yarışmada, Grand Prix ödülünün sahibi Türk soprano Görkem Ezgi Yıldırım oldu.

Hem klasik opera repertuvarı hem de icra edilen eserde yetenek ve becerinin değerlendirildiği yarışma 16-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Geçtiğimiz yıla oranla oldukça yoğun bir katılımın olduğu IV. Uluslararası P. I. Slovtsov Opera Yarışması'na 10 farklı ülkeden 100'den fazla sanatçı sahnede performanslarını sergiledi.

Türkiye'yi temsilen yarışmaya katılan tek Türk soprano Görkem Ezgi Yıldırım bu zorlu sınavı başarıyla geçerek "Grand Prix"  büyük ödülüne layık görüldü ve yarışmada ödül kazanan diğer ses sanatçıları gibi, gelecek sezon "Yıldızlar Geçidi" festivali kapsamında sahnelenecek Stavrinski'nin "Bülbül" ve Arenski'nin "Rafael" operasına oyuncu olarak davet edilme fırsatı yakaladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık