Ana Sayfa Yurt Haberleri CHP Keçiören İlçe Başkanı Gündoğan'dan kentsel dönüşüm çıkışı

CHP Keçiören İlçe Başkanı Gündoğan'dan kentsel dönüşüm çıkışı

CHP Keçiören İlçe Başkanı Bülent Gündoğan, ilçedeki kentsel dönüşüm tartışmaları üzerinden AK Parti'yi hedef aldı. Gündoğan, "Bu kenti 25 yıldır siz yönetiyorsunuz. Bunun birinci derece sorumlusu sizsiniz." dedi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba 20:57
CHP Keçiören İlçe Başkanı Gündoğan'dan kentsel dönüşüm çıkışı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde geçen ay kabul edilen Keçiören Çiçekli, İncirli, Kalaba, Karargahtepe, Basınevleri, Emrah, 19 Mayıs ve Tepebaşı mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm kararının Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından veto edilmesiyle başlayan tartışmalar gündemdeki yerini koruyor.

"Tespit Doğru Ama..."

İlçede atılması istenen adım ve veto üstünden yapılan eleştirilerle ilgili son açıklama CHP Keçiören İlçe Başkanı Bülent Gündoğan'dan geldi. CHP'li başkan sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında "Doğru düzgün tuvaleti, banyosu, salonu, altyapısı, asfaltı, parkı, spor alanı olmadan; yazın yanarak, kışın donarak bir ömrü yaşadı insanlarımız." şeklindeki tespitlerin doğru olduğunu belirterek "Ancak bu kenti 25 yıldır siz yönetiyorsunuz. Bunun birinci derece sorumlusu sizsiniz." dedi.

"Vatandaşlar Yazın Yanarak Kışın Donarak Alışveriş Yapmıyorlar Mı?"

Gündoğan şu şekilde devam etti: "Çuvaldızı başkasına batırmak isteyenlere sormak lazım, sizin birinci derece sorumlusu olduğunuz Keçiören Belediyesinin pazar yerlerinin, doğru düzgün tuvaleti ve altyapısı var mı? Bu pazar yerlerinde vatandaşlarımız yazın yanarak, kışın donarak alışveriş yapmıyorlar mı?" 

25 yıldır AKP tarafından yönetilen ve Belediye Başkanı'nın daha yeşil, daha nefes alınabilir olacak dediği Kentsel dönüşüm çalışmalarından örnekler. 

''Doğru düzgün tuvaleti, banyosu, salonu, altyapısı, asfaltı, parkı, spor alanı olmadan; yazın yanarak, kışın donarak bir ömrü yaşadı insanlarımız.'' deniyor. Bu tespit doğru da bir tespit, ancak bu kenti 25 yıldır siz yönetiyorsunuz. Bunun birinci derece sorumlusu sizsiniz.

Çuvaldızı başkasına batırmak isteyenlere sormak lazım, sizin birinci derece sorumlusu olduğunuz Keçiören Belediyesinin pazar yerlerinin, doğru düzgün tuvaleti ve altyapısı var mı? Bu pazar yerlerinde vatandaşlarımız yazın yanarak, kışın donarak alışveriş yapmıyorlar mı ?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık