Melek ÖZTÜRK

Boşanmalardaki Artış!!!


Melek ÖZTÜRK
2 Kasım 2018 Cuma 20:48

Bugünkü konumuz: "İnsan neden evlenir?Neden boşanır?"

Allah(c.c) İnsanoğlunu dünyada erkek ve dişi olarak yaratarak neslin devamını sağlamayı amaçladı.

Evlilik, kutsal bir müessese olarak bu dünyada yaygınlaştı ama her toplumunda evliliğin nikâh cüzdanıyla değil gönül bağıyla eşlerin birbirlerine sözleriyle de gerçekleştiğini biliyoruz.

Yeni nesil gençlerin bitmez tükenmez istekleri bu kutsal görevin sıradanlaşıp sadece bir imzayla başlayıp bir imzaylada biteceği yönünde...

Evlilik artık "evcilik olmuş"; ver bebeklerimi, sende arabamı ver, yatak benim! koltuklar senin olsun oyunu bozuyorum deyip soluğu mahkemede almak oldu.

Bekârken ailesiyle yaşayan kişiler evime gidiyorum demez, eve gidiyorum der.

Evlendiğinde ise kişiler evimize, arabamıza demeye başladığı an hayatınız artık ortak kullanım alanını benimseme ve sahiplenmesine doğru yola çıkmıştır.

Bu demek oluyorki doğru yoldasınız.

Evlilik başladığı günden itibaren "Benim evim, Benim arabam" dersen tek başına bir hayat yaşamın adımlarını atarsın.

Karşı tarafta bu duruma karşılıksız kalmıycak "Benim annem, Senin annenden" yola çıkıp evlilikteki çatırdama sinyalini vercektir.

Evliliğin her şeyin ortak olduğu kutsal bir müessese olduğunu gençlerimize anlatmalıyız.

Bir de en büyük sorunlardan olan çalışma hayatındaki bayanlar, " Benim param" demeyi çok ama çok seviyorlar. kendilerini okadar güçlü görüyorlar ki sanırsın dünyanın hâkimi onlar.

Boşanmayı kolaylaştıran ana unsur da budur. Bayanlar "Ben ayaklarımın üzerinde durabiliyorum." düşüncesiyle en ufak bir zorlukta mücadele etmek yerine kaçmayı kurtuluş sanıyorlar.

Halbuki evlilikteki sıkıntılardan kaçan insan hiçbir zaman güçlü değildir. Sadece kendini kandırır ve ömrünün ne kadar olduğunu bilmeden hayatı kendine karmakarışık hale getirmiştir.

Gençler! hayat çok kısa. Yaşamın tadını çıkarmak, sevmek, sevilmek, saygı duyulmak istiyorsanız; "Ben" demeyi bırakıp "BİZ" demenizi tavsiye ederim.


YORUMLAR
  • yorum2018-11-03 14:21:55canan yılmazoğlu

    çok önemli bir konuya değinmişsiniz melek hanım biz olmayı başardığımız noktada boşanmalar azalacaktir inş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık