İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Enerjide Zirveye Giden Ülke Türkiye


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
14 Ekim 2016 Cuma 10:39

Gerek ticari, gerek para, gerekse enerjide güvenin üssü olarak görülen yenidünyayı kurmayı hedefleyen lider ve miftah olan ülke Türkiye…

Unutmayın yakın geçmiş tarihimizde bu ülkede neler yaşandı. Nereden nereyezirveye nasıl gelindi? Ekmeğin karneyle alındığını, yağ kuyruklarını, tüp gaz sıralarını, bankerlerin dolandırdığı, batık bankaları, petrol kuyruklarını, ilaç kuyruklarını, hastane önünde yatırmaları, muayene kuyrukları vs…

Bu günlere gelinirken ülkesine hizmet eden ve çağ atlatan merhum liderlerimizi de unutmamak lazım. Merhum Adnan Menderes, Turgut Özal, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu gibi yiğitler sayesinde bu günlerin kapıları açılmıştır…

İşte yeni Türkiye’nin ve yeni bir dünyanın liderliği üstlenmesive ülkemizin geçişin miftahı olması hasebiyle tabiri caizse Türkiye takım kaptanı.

Asil oyuncular iseCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,  Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak...

Yedeğe düşen artık kulübeyi bekleyen ABD, AB, BM ve işbirlikçileri…

Peki Türkiye’yi lider olarak gören ve destek veren ülkeler neden bizlere destek vermekte?

Dünyanın göz bebeği ticaretin ve paranın üssü olan İstanbul’umuzda gerçekleşen ve39 yıl gibi uzun bir aradan sonra enerji devlerini buluştu.

Ülkeme en güzel güven ve hediyesi olarak önce Allah’ın bu millete yardımı. Asîl millet olan Türkiye’min 15 Temmuz darbeyi önlemesi Dünyanın yeni süper gücünü belirledi…

 

*******

Sayın Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın net mesajı çok önemliydi:"Türkiye'ye güvenen, bu ülkeye yatırım yapan asla pişman olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır."

Yine Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın değimiyle son on yılın en istikrarlı büyüyen ülkesi Türkiye’nin enerjide dünyadaki Çin’den sonra 2. Ülkesi olması bu tablo diğer ülkelerce net görüle biliyor. Lakin bizdeki menfi muhalefet göremiyor, en kısa zamanda görmelerini arzu ediyoruz.

Akabinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak, enerji sektörünün ve kaynaklarının adil bir şekilde dağıtımı ve kullanılması mazlum coğrafyada ve Dünyada daha güzel bir yaşamın olacağını huzurun, barışın, adaleti getirmesini sağlayacağını belirtmesi herkesin gönlüne güven aşılamıştır…

Diğer ülke başkanlarının genel vurgusu Ülkemiz için çok önemliydi.15 Temmuzda darbecilere darbe yapan Türkiye’yi bu aziz ve asil milleti hayranlıkla izlediklerini ifade etmeleri bu yönlü tebrik etmeleri bizi gururlandırdı.

Aslında işin en önemli noktası diğer ülkelerde BM’yi AB’yi kuranlardan sömürgeci ülkelerden, Dünyayı bunların tekelinden kurtarmaktır. Hep birlikte el ele vererek olacaktır bu, lider ülke ise malumunuz Türkiye…

Türkiye güvenin üssü olmasaydı enerji kongresine birçok ülkeden ciddi bir katılım sağlanması olamazdı. Tabi bu yüksek katılımbizleri sevindirdi.

Artık gücümüzün farkına varalım ülkemizi yıpratmaya çalışan hem dâhilden hem de hariçten maşalar ve piyonlarına itibar etmeyelim.

Aksi takdirde tarihe bunların isimleri kap kara harflerle yazılacak ve bizden nice sonra gelecek nesil, bunları vatan haini olarak anacaklardır.

Duruşumuzu asla bozmamalı mazlumun yanında olmalıyız.Fetö terör örgütü ve benzerlerinin artık küresel bir sorun haline geldiğini hepimiz görüyoruz.

Her ülke üzerine düşeni yapmalıdır, aksi takdirde bu yılanı büyütenler bir gün kendilerini sokacağını unutmamalıdır.

Kan emici emperyalistler ve sömürgeci batıya artık dur diyecek bir ülke yeni Türkiye’dir.Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev özgardaşının yanında dimdik durması bunun en mükemmel göstergesidir.

Resme baktığımızda artık dünyayı yöneten süper güçlerin tükendiğini görebiliyoruz.

Diğer ülkelerin açıkça söyleyemeseler de artık bu sömürücü ülkelerden nefret ettikleri apaçık ortadır. Yeter artık sizleri istemiyoruz sömürülmekten bıktık kanımızı emdiniz posamız kaldı demekten korkmuyorlar.

Bizler adalet istiyoruz bunu da lider olarak seçtiğimiz Türkiye’yle yolumuza devam edeceğiz demelerini sessiz çığlık olarak görmekteyiz.

Ayrıca mazlum coğrafyada akan kanın durdurulması ve sömürülen ülkelerin kurtulması yeniden adaletin tesis edilmesi tamamen Türkiye’yle ittifak edecek ülkelerle olacaktır.

Bu İttifak ve Tesanüdkendini süper güç ittihaz eden ülkelerin sonunu getirecektir vesselam.

Siyasetçi/Yazar


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık