İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Hain Darbe


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
19 Temmuz 2016 Salı 12:23

Darbeler ve devrimler neye göre yapılır?

Siyasi istikrarsızlık, ekonomik hüsran, güvenlik zafiyeti, dış siyaset, hukuk vs. bunların hangisi vardı da 15 Temmuz darbesine giriştiler…

Gaye son kale olan Türkiye’yi düşürmek, Suriye, Mısır gibi yapmaya çalışmaktı; lakin millet bu oyunu bozdu…

Geçmiş darbelere bakalım saat 04:36 tarih 27 Mayıs 1960 Adnan Menderes (Başbakan), Fatin Rüştü Zorlu (Dışişleri Bakanı) ve Hasan Polatkan (Maliye Bakanı) bunlarla birlikte 15 kişi idam edildi.

Saat 03:59 tarih 12 Eylül 1980 7 bin kişi için idam cezası istendi ve 517 kişi idam cezasına çarptırıldı.

650 bin kişi gözaltına alındı, 1683 kişi fişlendi, 50 kişi idam edildi, 171 kişinin işkenceden öldü…

Bu kez ihanet şebekeleri içerden ve dışardan batılı haçlıların uşaklığını yapanlar tefessüh etmiş emellerine ulaşamadılar. 1960-1980 darbelerinde millet destek olamadığı için geçmişte başarılı olundu.

1971 muhtırası 17/25 Aralık ve 27 Mayıs bunların darbe girişimleri hükümete yönelikti. Lakin 15 Temmuz halka ve devlete yapılan bir darbeydi bu yüzden devletle birlikte millet darbe yapanlara darbe yaparak püskürttü…

Öncelikle darbecilere darbe yapan bu aziz milletimizi alnından öpüyorum. Hakikaten bizler millet olarak çılgın Türkleriz. Tankın önüne yatan merminin üzerine giden bir millet ancak Türkiye’de olur…

Yaşlısı genci, anne baba, evlat tüm millet olarak sokağa çıkıp dünyaya meydan okuyan ve dünyayı yenen bu milletimize ne kadar övgüde bulunsak azdır.

Allah bir daha bizleri bu ve bunun gibi zor imtihanlarla imtihan etmesin…

Vatanperver şehitlerimize Allahtan rahmet yaralı olan kardeşlerime acil şifalar diler kederli ailelerine sabırlar dilerim.

Bu ihanete teşebbüs eden hain alçaklar bizim dostumuz olamaz. Ülkemizin gurur kaynağı askerimiz, polisimizin içinde bulunan vatanperverâne insanlar olmasaydı işlerimiz biraz daha zor olacaktı.

Ayrıca dik duran siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, ülke sevdalısı medya organlarına, aziz milletimize, her bir bireye ricalen ve nisaen ayrı ayrı selam olsun.

Vatan hainleri dış mihrakların güdümünde ülkesine ihanette bulunmaya teşebbüs ederek hatta dava kardeşine ve milletine silah çekip canına kastetmeyi göze alıp mermi yağdıran devletin ve milletin resmi kurumları bombalayan pilotları ülkesini satanları lanetliyorum.

Bundan sonra hainler durur mu? Durmazlar daha çok üzerimize gelecekler iç savaş çıkartmaya çalışıp sağa, sola saldıracaklar ve hükümeti yıpratmak için kriptolar çalışmalarda bulunacaklar. Yine duyarlı olmaya tedbirli olmaya mecburuz. Gevşememek lazım iri olalım diri olalım bir olalım.

Dikkatleri celb eden bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum; parelelcilerin en üstünden en altına özellikle rantiye bölümünü meydanlarda göremedik, sosyal medyada yoklar. Kimseleri sokakta yoktu hiçbiri nöbete katılmadılar. Darbe girişiminden haberdar olduklarının apaçık delilidir…

Hani bunlar din için vatan için millet için varlardı? Bankalarının önünde cevşen hatmi yapan ablaları nerede? Biz haram lokma yemedik vatana ihanet etmedik diyerek elini kolunu kaldıranlar şov yapan hainler neredesiniz.

Bugün yoksanız ne zaman var olacaksınız? Bu millet sizin ihanetinizi yeni öğrenmedi. Yıllardır başörtüsüne füruattır diyen gülenizim hareketinin ferdi olmaktan utanmıyor musunuz?

Birde çıkıp ta malum pensilvanya haini kınama yayınlıyor, darbeci vatan hainleri için bizlere muhabbeti olanlar diye bahsediyor. Yazıklar olsun bunlar yıllardır senin timsah gözyaşların biz iyi biliyoruz…

Hala Amerikan uşağı olan fetönün iç yüzünü görmedinizmi. Allah sizlere basiret izan versin ki vatana ihanet edenlerden olmayın…

Özellikle haçlılarla iş birlikçilik yapan fetönün rantiye kısmı madde perestler vatana ihanet etmiştir. Kardeşinin kanı bulaştı ellerine. Zulme rıza zulümdür haberi olup ta haber vermeyende onlar kadar suçludur.

Bunların zihniyetine göre Sayın Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan gitsin yeter. Memleket harap olsa yönetim batılı maşaların eline geçse umurlarında değil, çünkü onlar için her şey mubahtır.

Milletimiz darbeye teşebbüs eden ve hatta yardım ve yataklık eden vatan hainlerinin derhal idam edilmesini arzu ediyor.

Bende derim ki vatan hainlerini idam edersek kurtuluş olur. Zindana atıp kendi pisliklerinin üzerinde gebersinler ki anlasınlar ihanet etmek nasıl oluyormuş…

Allah’ın izniyle bu millet bu oyunu da bozdu. Bizim adımız Türkiye; biz bu oyunu ve bundan sonrakileri de bozarız…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık