İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Şeffaf Siyaset


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
4 Mart 2016 Cuma 15:03

Nasıl bir siyaset anlayışıdır? akıl tutulması almış başını gidiyor. Artık Parlamentoda bulunan, vekil olma vasfını yitiren ülkenin vergisiyle garip, gureba’nın cebinden alınan bir takım vergilerle mecliste beslenen vatana ihanet edenlerin acilen atılıp derhal dokunulmazlıkları kaldırılması gerekli ve önem arz etmektedir.

İhanetlere artık en kısa zamanda önlemini alıp dur demek elzem olmuştur. Doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle aynı coğrafyada, bayrağın altında asırlarca yaşarken biranda neler oldu da hem içerden hem de dışardan birilerinin eli karıştı?

Bizleri çıkmaz bir girdabın içine sürüklemeye çalışıp güçlerimizi siyasi iradeyi zaafiyata uğratıp akabinde bölüp, parçalayıp sonrada ağız tadıyla yemeyi planlayan yabancı eller derhal kırılıp birliğimizi muhafaza etmemiz önem arz etmektedir.

Mecliste bulunan sayın vekillerin kendilerini bu ülkenin milli iradesine adamışların birbiriyle ittifak ederek, halkın derdiyle dertlenip çözüm ve proje üreten bir meclis olmasını arzu ediyoruz. Seçilmiş olarak vekil tayin ettiğimiz dünyanın geçici koltuğuna aldanıp hizmet edilmezse bunun hesabını halk soramasa da ilahi adalet elbette soracaktır. Mahkeme-i kübranın ve bir hesabın var olduğunu unutmamak gereklidir!

Çünkü artık siyasetin parlamentonun düzgün ve tertemiz Şeffaf bir siyaset anlayışına girmesi lazımdır. Ancak bizler böyle olursak kalkınma hamlesi yapabiliriz. İnsanlığın kurtuluşuna çare olabilecek son kale olan Türkiye’mizin düşürülmek istenmesi gün gibi aşikârdır.

Artık her çalışanıyla tüm fertleriyle Şeffaflar ülkesi olmak isteriz. Buda nelerden geçer Şeffaf bir yargı, şeffaf bürokrasi, dürüst vekiller, sen ben değil biz diyenler! Ülkemizi yönetmelidir.

Durum onu gösteriyor ki zor bir sınavdan geçiyor hem Ülkemiz hem de dünyadaki Müslümanlar. Bu sınavlardan az bir zararla geçmenin en önemli unsuru aile mefhumunun çok önem arz ettiği bu dönemlerde ön teker nereye giderse arka tekerde onu takip ederek oraya gider.

Öncelikle aile fertlerinin ülkesinin siyasi geçmişiyle, geleceğiyle şeffaf ve temiz siyasetin yapılması için bu hadiseleri ele alıp her türlü açılardan araştırmacı olup konulara daha bilinçli yaklaşmaları önemelidir.

Çocuklarımızı ve yeni nesil gençliği bilinçlendirmek bizlere ve bu uğurda sevdası olanlara düşer. Aksi halde menfi sosyal medyanın tuzağının içinde boğulur ve keşmekeşliğin içinden çıkamazlar.

Malumdur sosyal medyanın her söylemine yazılan, çizilen ve görselleri de doğru olmadığını bilmek gerekmektedir. Sosyal hayatta müşahede etmekteyiz ve görüyoruz. Her algı operasyonu yapan medyaya inanır olduk.

 İnanmamak gerekli işin aslını araştırmak gerekiyor, bu cihettendir ki medyanın asıl işi doğru, dürüst, ilkeli, şeffaf olmasına azami gayret göstermesi gerekiyor.

Bunları hayatı ictimaîyye de ailemizin içerisinde ve hayatımızın her safhalarında uygular isek bilin ki ülkemiz ve insanlık iyiye gidecektir…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık