İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Sınır Ötesi Afrin Zeytin Dalı Operasyonu


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
28 Ocak 2018 Pazar 21:17

Her millet gibi, bizde sınırlarımızı korumak mecburiyetindeyiz.

Türkiye, kökleri asırlara dayanan, bir koca çınardır. Türkiye’ye meydan okuyan ve hafife alan herkes yanılır.

Zerre miktar, kimsenin toprağında gözümüz yok. Eğer olsaydı önceki temizliğimizde yörenin halkına teslim etmez, oraya batılılar gibi çöreklenir, sömürmeye biraz da, biz devam ederdik.

Safi zihinleri bulandırmak için, hainler sivilleri vurduğumuzu iddia ederek, sosyal medyadan yalan haberlerle algı yapıyorlar.

Bizim inanç ve kültürümüzde asla sivillere hele çocuklara, yaşlılara ve kadınlara dokunulmaz! Ecdattan öyle gördük, öylede devam edecektir…

Bizim etrafımızı, terör öğütleriyle örüp, iç savaş çıkartıp ve hemen müdahale etmek için yaptıkları hain planlarını AFRİN operasyonuyla, başlarına çevirdik.

Eğer bu operasyon başarılı olmazda, sulandırılırsa o zaman bizi 15 Temmuz da yıkmaya çalışanlar yeniden bir kalkışmaya cesaret bulacaklardır.

Ne hikmetse kendini aydın zannedenler bu AFRİN operasyonundan, birilerine yaranmak için rahatsızlık duyuyor…

Maalesef aydın olamayanlar, hükümete ve meclise mektuplar yazıyor.

Suyu bulandırmak adına, içlerinde eski Ak parti vekilleri de var olduğunu gördük manidar. Ümit ediyorum, bir dahaki dönemlerde Ak parti bu tarz batı hayranı, vekillere görev tevdi etmez.

Hâlâ teröristlerle diyalogtan bahsediyorlar, o kadar uyarılara ve uzlaşılmak istenilmesine rağmen kimse oralı olmadı.

Türkiye’de, yapılması gerekeni yaptı. Tabi ses başka yerden çıktı, artık kimler kimlere tabi açıkça görülmektedir.

Bu silahlar terör örgütlerine verilirken neredeydi bu aydınlar? Neden zamanında NATO’ya, BM’ye mektuplar göndermediler şimdi vurmaya başlayınca rahatsız oldular.

Kendini aydın zanneden akademisyenler, öğrendikleri ecnebi diline tabi olmuşlar.

Bizlere Milli ve manevi olan akademisyenler lazım. Varsın İngilizce, Almanca ve Fransızca vs. diller bilmesinler, en azından vatana ihanet etmezler.

Eğer aydın olsaydınız, diğer mazlum coğrafyada zulümlere de mektuplar yazardınız.

Türkiye 1984’den bu tarafa Dünya’da terörle mücadele eden tek ülkedir… Kusura bakmayın siz aydın değilsiniz…

Bu mektup şehitlerimizin kemiklerini sızlatır,  gazilerimizin yaralarını incitir.

Elbette her savaşta olduğu gibi şehidimizde olacak gazimizde. Tüm hücrelerimizle olmasın istiyoruz, lakin elbette şehitlerimiz olacaktır, yaralılarımız olacaktır bunu kullanıp halkımızın içine fitne çıkaracaklar, ama biz, bunlara asla itibar etmemeliyiz. “Kuzuyu güden kurdu görür”.

Geçmişte bir kurşun bile atmadan, içerdeki hainler tarafından teröre sızan operasyon bilgilerinden, ne ana kuzularını şehit verdik unutulmasın…

Bizim savaşımız, bir avuç çapulcu teröristlerle değil. Biz teröre destek veren yedi düvelle savaşıyoruz…

Burada hususi konulardan biride milli silahlarımızla savaşıyoruz. Dünya’ya karşı hem silahlarımızı kanıtlıyoruz, hem de büyük Türkiye’yi ispat ediyoruz.

Bu operasyon bizim var olma savaşımızdır. Bu harekâttan daha da güçlü çıkacağız. Yeter ki biz millet olarak kenetlenelim bir olalım, diri olalım.

Gönlümüz ve dualarımız sınır ötesinde, AFRİN’de operasyon yapan necip milletin evlatlarıyla Mehmetçiklerimizle birlikte.

Kimse aklından şunu çıkartmasın ne İsrail’e büyük Ortadoğu projesini, nede onun yandaşlarına sınırlarımızın etrafında hiçbir projeyi yaptırmayız.

Yeniden 1916 Çanakkale savaşı gibi, 1916 Kût’ül Amâre savaşı gibi, 1922 kurtuluş savaşı gibi, şimdide 2018 sınırlarımızın temizlenmesi savaşıdır. Tıpkı geçmişte destan yazdıkları gibi, kahraman ordumuz yurdumuzu alçaklara uğratmayacak, sınırlarımızı muhafaza edecektir...

Bu AFRİN bizim için İstiklal ve istikbal meselesidir unutulmamalıdır.

Kimse bizim yüzümüze gülüpte arkamızdan iş çevirmesin.

Canı yanar ve Dünya’da tek başına kalır etrafında hiçbir dostu kalmaz.

Biz millet olarak asırlardır kimseye boyun eğerek destanlar yazmadık. Dik durduk, bir olduk ve Dünya’ya nizam verdik. İnsana, insan gibi davrandık.

Biz gücümüzü batılılardan değil, milletten aldık.

Ümit ediyorum ki en kısa zamanda, Amerika’nın ihanet üssü olan incirlik üssünü kapatır. Hadi oradan defolun denilir.

Amerika terör örgütlerine silah vermemeliydi.

Sınırımızda terör öğütlerine devlet kursun diye yardım edenler, o silahları geri almaları gerekirdi, Çünkü; Türkiye tarafından her daim uyarıldılar.

Kim desteklerse desteklesin, biz teröristlere devlet kurdurmayız.

AFRİN zeytin dalı sınır ötesi harekâtında şehit olan kardeşlerimize ALLAH’dan Rahmet diler, yaralanan kardeşlerime de yüce ALLAH’ın Şafii ismiyle şifalar ihsan eylemesini niyaz ederim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık