Erol KAYA

Tefrika


Erol KAYA
21 Mart 2016 Pazartesi 22:56

Günümüzde Olağan Yaşam Süreci İçerisinde En Büyük Sorunlardan Biri Hiç Şüphesiz TEFRİKADIR.Çocukken Oyunlarda  Başlar Ayrışma’lar, Asker’de Hemşehrim (Toprakçılık) Olarak Devam Eder.

Olgunlaşan Beyinler Olgunlaştıkça Sorunları Beraberinde Üretir Çoğaltır Sonraları İdeoloji Girer,İşin İçine Siyaset Oncu Buncu Olmak. Sağcımısın,Solcumusun, Alevimi Sünnimisin, Kürtmüsün,Yoksa Türkmü, Osmanlının Akıncılarındanmısın, Mustafa Kemalin Askerlerindenmi.

Hani Dostlar Merhum Akifin Bir Sözü Var, GİRMEDEN TEFRİKA BİR MİLLETE DÜŞMAN GİREMEZ,

TOPLU VURDUÇA YÜREKLER ONU TOP SİNDİREMEZ.

İşte Böyle Ne Menem Bir Şeydir Tefrika Evlenince Sizinkiler Bizimkiler Diye Baş Gösterir Ayrımcılık.Hz. Peygamberden Hemen Sonra Başlayan İç Tefrika Hz. Ali İle Hz. Osmanı Ayırdı Sıffın Savaşı Yapıldı.

Hz. Ayşe İle Hz. Ali Gamel Vakasında Karşı Karşıya Geldi Hele Bu Dönemi Daha Fazla Yazmak Hiç İstemiyorum.

Sonra Mezhepler Peydah Oldu ŞİA Mısın SÜNNİ Misin Dediler Ülkemiz  İtibari İle Burada,Doğduğumuzdan Mütevellit Sünniyiz Dedik Bu Seferde “Hanefimi” Şafiimi  “ Hambelimi” Malikimi” Dediler,Hanefi Dedik Yetmedi “Eşarimi” Maturidimi” Dediler” Maturidi” Dedik Yetmedi Hangi Tarikattansın Dediler,“Falanlar” Dedik Peki Hangi Cemaatten” Filanlar” Dedik Yetmedi Yetecek Gibide Görünmüyor,

Allah Teala,Ali İmran Suresi 103. Ayet’de Hepiniz Allah’ınn İpine Sımsıkı Sarılın Parçalanıp Bölünmeyin Der,

Enam Suresi 159. Ayettede Dinlerini Parça Parça Edip Grup Grup Olanlar Var Ya Senin Onlarla Bir İşin,Olmasın Onların İşi Allah’a Kalmıştır Elbette Yaptıkları Sorulacaktır…

Yanlış Yorumlanan Şu Hadisi Şerifte’de “Ümmetimin Ayrılığında Rahmet Vardır”Ayrılalım, Bölünelim, Ötekileşelim, Demiyor.

Değişik Fikirlerimiz Değişik Düşüncelerimiz Paylaşımlarımız Kültür Kompozisyonlarımız’ı Anlatıyor,

Bu Hastalığın İlacı Sevgidir Kardeşliktir İmandır Akıldır Vicdandır.YARADILANI SEVMEK YARADANDAN ÖTÜRÜ.

Selem Ve Dua İle...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık