Selim GÜREL

Tek Suçlu Kötüler Mi ?


Selim GÜREL
2 Kasım 2018 Cuma 22:11

Nasıl yani? İyiler demi suçlu ? Nasıl olur böyle bir şey? Dil sürçmesi mi yoksa kafayı mı yedik? Yok yok değerli okuyucular. Dil de sürçmedi kafayı da yemedik.

Ne diyordu rahmetli Erbakan hocamız? “Siyaseti önemsemeyen müslümanı, müslümanı önemsemeyen siyasetçi yönetir.” İyiler talip olmuyor, kötüler köşe kapmaca oynuyor. Kötüler köşeleri kaptıkça mazlumların feryadı dinmiyor, artarak devam ediyor. İyi de sadece iyi olan insanlar mı suçlu? Onlar talip oldukları halde adaletten yana olduklarını iddia edenlerin hiç mi kabahati yok? Tabii ki var. Ama iyilerin bu kadar çabuk pes etmeye hakları yok. Herkes gücü nispetinde hesaba çekilecekse  gücünün altında mücadele etmek iyilerin hakkı değildir. Sarf etmedikleri güç kadar hesap vermeye mecburdurlar.

Kadir Mısıroğlu sohbetinin birinde bir örnek vermişti. “ Havuz kenarındasınız. Çocuğun biri havuza düştü, boğulmak üzere. Yüzme biliyorsunuz ayrıca çocuğu kurtarma kudret ve kabiliyetine sahipsiniz. Ama hiçbir şey yapmıyorsunuz. Olay yerine gelenler size ne der? Yazıklar olsun sana. Sen burada bu çocuğu kurtarabilecekken kurtarmadın, çaba sarf etmedin. Sen ne biçim bir adamsın?”  Tabii bu söylemler en hafifleri. Aynı bunun gibi ne kadar iyi olduğunuzu düşünseniz de Allah’ ın size ikram etmiş olduğu bilgi, beceri, irade, güç, kuvvet, kudret ve kararlılık gibi nimetleri eksik kullandığınızda bunlardan da sorumlusunuz. Aldığımız her nefesin hesabını vermeyecek miyiz hepimiz? Cennet o kadar ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değil.

Kötüler kendi fıtratlarının gereğini yapacak, iyiler de kendilerine ikram edilen bu güzel karakterin kıymetini bilecek, pes etmeyecek. Hani hz. Hüseyin kendisini Yezid’ e karşı gitmemesi için uyaranlara şöyle demişti. “ Eğer ben gitmezsem, bu ümmette, kıyamete kadar bir daha hiç kimse haksızlığa karşı çıkmayacaktır.” Peygamber Efendimizin torunu şehit olacağını bilebile zalimin zulmüne karşı yolundan dönmemişken, bizlerin uğradığımız haksızlıklar karşısında hiçbir şey yapmadan durmaya hakkımız yoktur.

Unutmayalım ki, kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar. Şu anda da kendini iyi diye lanse edenlerin kötülüklerine maruz kalanların sayısı her geçen gün artarak devam etmekte. Böyle bir ortamda rahmetli Abdurrahim Karakoç’un müthiş dizeleri geliyor aklımıza. Allah cümlemizi haksızlıklara karşı kayıtsız kalmayan doğru kullarından eylesin…

Beni dinle ey kadı,
Bozuldu işin tadı,
Zulümse eğer adı,
Kenan yapsa da aynı,
Yunan yapsa da aynı...


YORUMLAR
  • yorum2018-11-14 09:57:46Selim Gürel

    İyiler güçleri nisbetinde mücadele etsinler de gerisi taktiri İlahi

  • yorum2018-11-03 12:32:52İsmail AYTAN

    Şu sözde aklıma geldi yazıyım dedim abi HİÇKİMSEDEN ÇEKMEDİK NAMUSLU GİBİ GÖRÜNEN NAMUSSUZLARDAN ÇEKTİĞİMİZ KADAR ...

  • yorum2018-11-03 12:21:12İsmail AYTAN

    Bu düzen öyle bi hale gelmiş ki abi kimse önünün kesilmesini istemiyor herkes kesesinin derdine düşmüş başa adaletle hükmeden biri gelse kendileri zarar görecek bide hesap verecek şu şartlarda yaptıklarının hesabını tam verecek kimseyi göremiyorum ben istisnalar hariç durum böyleyken iyilere yedirmezler koltukları

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık